Внимание! Информация на этой странице не актуальная

Виставка традиційного весільного вінка Східного Поділля

Виставка традиційного весільного вінка Східного Поділля


Друзі! Вже восени в нашій кав'ярні пройде виставка традиційного весільного вінка Східного Поділля, яка є частиною проекту "І сплєла віночок на шовковий шнурочок". Автори цього заходу студентки-етнологи ВДПУ ім. Коцюбинського Марія Донець та Anastasiya Zazulinskaya вирішили розповісти всій Україні, які головні убори носили наші бабусі в минулому столітті. Автор нових вінків Марія Донець каже, що зацікавилася відтворенням старовинних вінків, бо не хотіла носити Китайських пластикових, якими заповнений наш ринок і тому почала шукати коренів цієї традиції. Дана виставка буде лише початком великої роботи. А ви першими зможете побачити та спробувати зробити собі цікаві прикраси.

А тепер трохи про сам восковий вінок. Здавна на Вінниччині весільний вінок для наречених плели дружки з барвінку, що символізував чистоту їх до шлюбу. А в селі Стіна Томашпільського району весільний вінок складався з 11-ти блискучих стрічок. В 1840 році королева Англії Вікторія одягнула на своє весілля білу сукню та вінок з цвіту мандарину. Саме з цього моменту починається історія білої весільної сукні. Вінок Вікторії намагалися повторити багато модниць Європи. Найчастіше використовували природній цвіт або ж перли. В Україні такі вінки почали робити черниці монастирів на початку ХХ ст., тому їх називали "Чернечим" або ж "Київськими" Згодом селянки перейняли цю моду в містянок.

Полюбуватися на нові вінки під чашечку кави приходьте до нас у ЧОРНА КІШКА БІЛИЙ КІТ - українська кав'ярня в самому серці Вінниці Ви зможете побачити, як старовинні зразки, які могли б з легкістю стати музейними експонатами так і нові копії, які хоч зараз одягай на весілля ? та спробувати самим спробувати виготовити з гарячого воску традиційні квіти.

P.S. На фото авторка проекту Марія Донець у святковому вінку з помпонів.


Возраст

0+


Ссылки


Адрес

Винница
Площа Гагаріна, 2 (Універмаг)