ГО "Форум видавців"Про ГО «Форум видавців»

1994 — у майбутнього президента НГО "Форум видавців" Олександри Коваль виникає ідея створення такого собі майданчику, де могли б зустрічатись і обмінюватись досвідом та ідеями фахівці з книговидання і зацікавлені особи. У вересні 1994 р. відбувся перший Форум: книжковий ярмарок та комплекс з 25 фахових і літературних заходів.

2014 — "Форум видавців" є однією з найвпливовіших українських ГО у сфері культури і книговидання.

Основні проекти 1994-2014:  

Форум видавців у Львові – проводиться щороку, з 1994 р.

Найважливіша інтелектуальна і культурна подія року. Згідно з Указом Президента України має статус національного заходу. За 1994-2014 рр. – понад 800 тисяч відвідувачів, 3500 акцій, понад 5000 публікацій в ЗМІ.

Основні заходи: Книжковий ярмарок (з 1994 р.); Всеукраїнський конкурс «Найкраща книга Форуму» (з 1994 р.); Бізнес-форум (з 2007 р.); Бібліотечний форум (з 2010 р.); програма заходів для літніх людей "ТРЕТІЙ ВІК: Задоволення від читання" (з 2012 р.). З 2013 р. запроваджується статус "Країна - Почесний гість", який першою отримує Польща.

Міжнародний літературний фестиваль – з 1997 р. проводиться паралельно із Форумом видавців у Львові. З 2001 р. – за участі іноземних учасників, а з 2006 р. – як повноформатний Міжнародний літературний фестиваль.

Один з найбільших і найвідоміших літфестів у Центральній і Східній Європі. Участь у Фестивалі загалом взяли 454автори з України та 38-ти країн світу.

Основні заходи: Конкурс і фестиваль Молода Республіка Поетів (МРП, з 1996 р.), Ніч поезії і музики нон-стоп (з 1997 р.); Міжнародний перекладацький фестиваль TRANSLIT (з 2010 р.); Фестиваль культурного менеджменту і літературної критики КОНТЕКСТ (з 2012 р.).  

Всеукраїнський конкурс і фестиваль дитячого читання "Книгоманія" –  проводиться щороку. 2002-2004 рр. – у Львові та суміжних областях. З 2005 р. "Книгоманія" набуває всеукраїнського масштабу.

Протягом лютого-квітня учні 6-8 класів читають книжки і заповнюють читацькі щоденники. Конкурс відбувається у 4 етапи. Переможці 3 етапу отримують можливість приїхати до Львова на Фестиваль дитячого читання "Книгоманія". З 2007 р. Фестиваль стає складовою Міжнародного дитячого фестивалю у Львові.

Усього за 2002-2013 рр. у конкурсі взяло участь понад 700 000 підлітків віком 12-14 років з усіх областей України. Конкурс відбувся у 370 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках.  

Міжнародний дитячий фестиваль у Львові – проводиться щотравня з 2007 р. Вхід на Фестиваль вільний для всіх, а участь у заходах – безкоштовна.

Основні заходи:

  • Фестиваль дитячої творчості та ремесел, в межах якого діти відвідують творчі майстерні, екологічні воркшопи з мистецтва, уроки, виставки тощо. Представлено понад 50 видів видів творчості та ремесел.
  • Фестиваль настільних ігор «Ігрова сфера» — ігротека у вільному доступі та ігрові турніри в режимі нон-стоп.
  • Спортивний фестиваль — спортивні квести, майстер-класи для дітей від професійних футболістів та відомих спортсменів, а також спортивні ігри та змагання на свіжому повітрі.
  • Ярмарок дитячих книжок «Форум видавців — дітям». У межах ярмарку вручається премія «Левеня» – перша всеукраїнська незалежна премія в галузі дитячої літератури. Найкращі дитячі книжки обирають діти.

Єдина в Україні і одна з небагатьох у Центральній та Східній Європі подій, цілковито присвячених дитячій літературі та читанню. За час проведення Фестивалю відбулося понад 900 акцій для близько 62 тисяч дітей та їхніх батьків, а також для фахівців з дитячої літератури та книговидання, педагогіки та освіти.

У Фестивалі брали участь Святослав Вакарчук, Сашко Положинський, Ані Лорак, Руслана, Ірена Карпа, Віталій Кличко, Марія Бурмака, Василь Вірастюк, Лілія Подкопаєва, Катерина Серебрянська та інші.  

«Читацький марафон» – проводиться щороку, з 2008 р. з метою популяризації української літератури в школах шляхом ознайомлення дітей з творчістю сучасних українських письменників, зустрічей з ними, обговорення книжок, проведення конкурсів і вікторин для виявлення загальної ерудиції і культурної компетентності школярів. Загалом учасниками «Читацького марафону» стало понад 12 тисяч школярів м. Львова, які зустрілись з письмениками зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Києва.  

Міжнародний освітній форум «Освіта» – проводиться щороку, з 2007 р. Основні заходи: Спеціалізована виставка освітніх технологій, навчальної та методичної літератури і закладів освіти., учасниками якої є вищі навчальні заклади м. Львова, України та Східної Європи, бізнес-освіта, тренінгові компанії, видавництва навчальної ділової та бізнес-літератури, мовні курси, професійно-технічні навчальні заклади проводять методичні семінари та тренінги, презентації нових видань, ознайомлюють з новітніми програмами, умовами вступу, напрямами, спеціальностями та спеціалізацією; Міжнародний колоквіум «Європейський вимір української освіти» проводиться за участі керівників Міністерства освіти і науки України, науковців (включає міжнародну конференцію, презентації проектів дошкільної освіти, брифінги; з європейською політикою у сфері професійного розвитку вчителів учасників колоквіуму знайомлять представники Франції, Німеччини, Польщі, Росії).   

Благодійна акція «Подаруй дитині книжку!» – проводиться щороку, з 2006 р. Під час короткочасних акцій у 2006-2009 рр. (кожна тривала по 3 дні) було зібрано біля 10 тисяч книжок. У 2010 р. формат акції було змінено: вона стала тривалішою (30 березня – 30 квітня 2010 р.), всього зібрано 16 190 книжок на орієнтовну суму понад 200 000 грн. Всього за час проведення акцій зібрано понад 35 тисяч книжок і передано дитячим будинкам, інтернатам, сільським бібліотекам та в малозабезпечені родини.   

Інші заходи:

-культурно-громадська акція «Територія свободи» (2002-2004 рр.): щотижневі літературні вечори в кафе «Бабуїн» ( м.Київ), видання збірки есе та письменницький тур по обласних центрах України із збіркою «Нерви ланцюга. 25 есе про свободу»;

-виставка «Форум видавців у Верховній Раді», 2006 р.

-виставка «Форум видавців у Секретаріаті Президента», 2006 р.

-колективні експозиції на міжнародних книжкових ярмарках у Варшаві, Москві, Франкфурті, Ляйпцігу, Пізі 


Контакты

+38 032 276 41 52


Ссылки


Адрес

Львов
вулиця Шота Руставелі, 7