Внимание! Информация на этой странице не актуальная

Курс «Етно ремесла України для дітей»



Україна здавна славиться самобутньою культурою та унікальними різновидами народного мистецтва. Вишивка, гончарство, ткацтво, писанкарство, вибійка, теслярство – далеко не повний перелік традиційних ремесел наших пращурів. Яскраві зразки народних творів ми можемо бачити не лише у музейних збірках, але і в майстернях сучасних народних майстрів, спостерігаючи живий процес творення дива. 


Як зліпити горщик? Чому глиняні пташки співають? І як написати справжню традиційну писанку? 
 

Для того, щоб відповісти нашим дітям на ці запитання, а головне – для того, щоб вони власноруч створили унікальні вироби, відчули самобутність нашого народу, "Знайка" створили новий курс!


Курс складається з 7 занять 1 раз на тиждень – щосуботи об 11:00.

 

Курс ознайомить дітей з традиційними ремеслами України.



Програма курсу:



Заняття 1. Вступна екскурсія «Традиційне мистецтво українців»

 

Екскурсія у Національному музеї історії України – введення у захоплюючий світ національних традицій. Побачимо експонати, що представляють широку палітру народного мистецтва України. Як кажуть організатори виставки, тут зібрана "сіль" творчого доробку українців. А урізноманітнити інформацію та закріпити отримані знання допоможуть цікаві інтерактивні завдання.

 
Проводить Наталка Чабанюк (Історик, етнограф, старший науковий співробітник Національного музею історії України, отримала ступінь магістра в НПУ ім Драгоманова (історія та українознавство), працює з дітьми у таборах "Нове покоління", колекціонерка традиційного народного одягу.)
Адреса музею: вул. Володимирська, 2

 

Заняття 2. Народна лялька з прядива    
 

Українська народна іграшка – це не тільки предмет гри, а й витвір мистецтва, неодмінний атрибут традиційного побуту. Вона розмаїта, художньо довершена, змістовна та образна. З давніх часів матері створювали для своїх дітей ляльки-обереги, що були покликані захистити малечу від  усього лихого. 
На майстер-класі ми навчимося створювати традиційну іграшку з натуральних матеріалів, продовжуючи чудові традиції наших предків


Проводить Наталка Чабанюк (історик та етнограф)
Адреса проведення заняття: Лютеранська, 9-а, майстерня "Глинар"

 

Заняття 3. Гончарство (глиняна іграшка та виготовлення посуду на гончарному крузі)


Гончарство - це давнє ремесло багатьох народів світу, в тому числі й українців, яскрава та мистецькі довершена галузь народної культури. Із гончарної глини виготовляють посуд, кахлі, іграшки, прикраси тощо.


В рамках майстер-класу діти матимуть можливість виготовити посуд на гончарному крузі та створити глиняну пташку-свищик, яка буде «співати» вже по закінченню заняття.

Ярослав Чабанюк (народний майстер)
Адреса проведення заняття: Лютеранська, 9-а, майстерня "Глинар"

 

Заняття 4. Виготовлення та розпис народних пряників


Ще на початку минулого століття пряники були чи не найулюбленішими дитячими ласощами. До дня Святого Миколая (19 грудня) випікали спеціальні прянички – миколайчики у вигляді птахів, тварин, риб або людських фігурок, які дарували дітям. До весняних свят випікали жайворонків, що символізували прихід весни і  природи, що пробуджується. Багато прикрашені вигадливими візерунками пряники дарували на весілля нареченій, а імениннику на день народження.

 

На майстер-класі діти матимуть змогу власноруч виготовити та розмалювати смачного медового пряника за традиційним рецептом

Проводить Марія Пошивайло (етнограф та майстриня)
Адреса проведення заняття: Лютеранська, 9-а, майстерня "Глинар"

 

Заняття 5. Писанкарство


Чисте гладкофарбоване або оздоблене візерунками яйце набуло символічного релігійно-обрядового значення ще задовго до християнства. У багатьох народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла і тепла, навіть зародком усього Всесвіту. Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва. Писанки продаються на ярмарках, у художніх салонах. Оригінальний орнамент писанок, не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу. 

 

На майстер-класі діти напередодні Пасхи власноруч розпишуть писанку.

Проводить Марія Пошивайло (етнограф та майстриня)
Адреса проведення заняття: Лютеранська, 9-а, майстерня "Глинар"
 

Заняття 6. Виготовлення серветки у техніці ручної вибійки


Вибійка – спосіб декорування тканин надзвичайно розповсюджений у світовій практиці, адже за відносно короткий час він дозволяє власноруч зробити яскраві та цікаві принти. Вибійчані тканини використовували для виготовлення спідниць, суконь, хусток та декорування окремих елементів одягу.

 

Ручна народна вибійка є цікавим явищем у традиційному мистецтві українців, її ще називають «народною графікою».

Проводить Наталка Чабанюк (історик та етнограф)
Адреса проведення заняття: Лютеранська, 9-а, майстерня "Глинар"

 

Заняття 7. Традиційні ігри та забавлянки (в рамках екскурсії у Пирогово)


Народні ігри - прадавній спосіб передачі знань,  досвіду та здобутків традиційної культури молодшому поколінню. Різноманітні скоромовки, заклички,  небилиці, звуконаслідування, загадки, лічилки, забавлянки були покликані розвивати у дітей мовлення, уважність та спритність. Невеликі та динамічні твори діти швидко запам’ятовують та активно вживають у своєму середовищі, адже такі ігри якнайкраще відповідають психологічним особливостям дитячого віку.  

 Проводить Чабанюк Наталка (історик та етнограф)


Возраст

5+


Стоимость

Курс з 7 занять: 1260 грн


Адрес

Киев