Запрошуємо на тематичну екскурсію по етнографії, де ви матимете нагоду зазирнути до цієї бабусиної скрині та дізнатися багато цікавого
Зокрема, про традиційне вбрання українців Східного Поділля, що характеризується різнорідністю матеріалу, розмаїттям фактури, крою, декорування, демонструє досконалість технік та орнаментики ткацтва і вишивки.
Поясний жіночий одяг представлений тканими фартухами-запасками, картатими плахтами, горбатками, поясами тощо. Верхній одяг – це суконні гуньки, кожухи, іноді оздоблені тасьмою чи аплікацією.
Серед жіночих головних уборів вирізняється такий давній вид, як очіпок (каптур) з наміткою. Вражає колекція хусток кінця ХІХ ст. – середини ХХ ст.: шовкових і вовняних, домотканих і фабричного виробництва, доповнених вишивкою. Яскрава частина збірки – прикраси: бісерні зґарди, намиста з коралів та білого мінералу («баламути»).
Презентуємо унікальну подільську вишивку з її характерними техніками – низзю, кафасором, гладдю, качалочкою, виколюванням («солов’їні вічка»), гаптуванням металізованими нитками.
До вашої уваги також буде представлено виставку «Подільський килим», на якій експонується 21 унікальний виріб з колекцій Лідії Лихач та Віктора Косаківського.
Родзинка даного заходу – майстер-клас з одягання автентичних головних уборів від знаного українського етнолога та історика матеріальної культури, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту народознавства Нану Оксани Косміної Oksana Kosmina.
Екскурсію для вас проведе старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу давньої історії Лілія Гальчевська.
Реєстрація обов'язкова за тел.: +380 (63) 651-74-46 або посиланням https://docs.google.com/forms/d/1p1yBobtX0TmExtgWtryTrwyUNuCKhjA_Z3j-MnqpWhE/edit
http://vinnytsia-museum.in.ua
Возраст
12+
Стоимость
Для дітей та студентів: 20 грн
Дорослих: 30 грн (з врахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування)
Телефон
+38 (0432) 53 09 87
Ссылки
Адрес
Винницавулиця Соборна, 19
Как добраться?
Музей знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 19. Зовсім поруч знаходиться Центральний поштамп і Свято-Преображенський кафедральний собор.
До музею можна доїхати: трамваєм № 1, 4, 6, тролейбусом № 4, 5, 10, 11, 12.